Фортум пор. д/п раствора д/ин. и инф. 2 гр фл.

287,00 ₴
В наявності
SKU
92628
Производитель: GlaxoSmithKline Export Великобритания

Заказ по телефону: +38 (063) 521 85 04

Інструкція для Фортум (скорочена)
Склад
діюча речовина: цефтазидим;

1 флакон містить цефтазидиму (у формі цефтазидиму пентагідрату) 500 мг або 1 г, або 2 г;

допоміжна речовина: натрію карбонат безводний.
Лікарська форма
Порошок для розчину для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: від білого до кремового кольору порошок.
Фармакотерапевтична група
Антибактеріальний засіб для системного застосування. Цефалоспорини ІІІ покоління. Код АТХ J01D D02.
Код АТС
J Засоби для лікування інфекцій

J01 Антибактеріальні засоби

J01D Інші бета-лактамні антибіотики

J01DD Цефалоспорини третього покоління

J01DD02 Цефтазидим
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка
Фортум - бактерицидний цефалоспориновий антибіотик, механізм дії якого пов'язаний з порушенням синтезу стінки бактеріальної клітини.

Придбана резистентність до антибіотика відрізняється в різних регіонах і може змінюватися з часом, а для окремих штамів може істотно відрізнятися. Бажано використовувати місцеві (локальні) дані про чутливість до антибіотика, особливо при лікуванні тяжких інфекцій.

чутливі мікроорганізми

Грампозитивні аероби: Streptococcus pyogenes, Streptococcus agalactiae.

Грамнегативні аероби: Citrobacter koseri, Escherichia coli, Haemophilus influenza, Moraxella catarrhalis, Neisseria meningitides, Proteus mirabilis, Proteus spp., Providencia spp.

Штами з можливою набутою резистентністю

Грамнегативні аероби: Acinetobacter baumannii, Burkholderia cepacia, Citrobacter freundii, Enterobacter aerogenes, Enterobacter cloacae, Klebsiella pneumoniae, Klebsiella spp., Pseudomonas aeruginosa, Serratia spp., Morganella morgani.

Грампозитивні аероби: Staphylococcus aureus, Staphylococcus pneumonia.

Грампозитивні анаероби: Clostridium perfringens, Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp.

Грам анаероби: Fusobacterium spp.

нечутливі мікроорганізми

Грампозитивні аероби: Enterococcus spp., Включаючи E. faecalis і E. faecium, Listeria spp.

Грампозитивні анаероби: Clostridium difficile.

Грам анаероби: Bacteroides spp., Включаючи B. fragilis.

Інші: Chlamydia spp., Mycoplasma spp., Legionella spp.

Фармакокінетика
У пацієнтів після в / м ін'єкції 500 мг та 1 г швидко досягається середня C max 18 і 37 мг/л відповідно. Через 5 хв після в / в болюсного введення 500 мг, 1 г або 2 г в плазмі крові концентрація становить в середньому 46; 87 або 170 мг/л відповідно. Терапевтично ефективна концентрація залишається в плазмі крові навіть через 8-12 год після в / в і в / м введення. Зв'язування з білками плазми крові становить приблизно 10%. Концентрація цефтазидиму, що перевищує мінімальну інгібуючу концентрацію для більшості поширених патогенних мікроорганізмів, досягається у таких тканинах і середовищах, як кістки, серце, жовч, мокротиння, внутрішньоочна, синовіальна, плевральна та перитонеальна рідини. Цефтазидим швидко проникає через плацентарний бар'єр і в грудне молоко. Препарат погано проникає через неушкоджений гематоенцефалічний бар'єр, за відсутності запалення концентрація в ЦНС невисока. Однак при запаленні оболонок мозку концентрація цефтазидиму в ЦНС становить 4-20 мг/л і вище, що відповідає рівню його терапевтичної концентрації.

Цефтазидим не метаболізується в організмі. Після парентерального введення досягається висока та стійка концентрація цефтазидиму в плазмі крові. T ½ становить приблизно 2 год. Препарат виводиться в незміненому вигляді, в активній формі - з сечею шляхом клубочкової фільтрації; приблизно 80-90% дози виводиться з сечею протягом 24 год. У пацієнтів з порушенням функції нирок елімінація цефтазидиму знижується, тому дозу слід знижувати. Менше 1% препарату виводиться з жовчю, що значно обмежує кількість препарату, який потрапляє в кишечник.
Показання
Лікування таких інфекцій у дорослих і дітей, включаючи новонароджених:

госпітальна пневмонія;
інфекції дихальних шляхів у хворих на муковісцидоз;
бактеріальний менінгіт;
хронічний середній отит;
злоякісний зовнішній отит;
ускладнені інфекції сечовивідних шляхів;
ускладнені інфекції шкіри та м'яких тканин;
ускладнені інфекції черевної порожнини;
інфекції кісток і суглобів;
перитоніт, пов'язаний з проведенням діалізу у хворих, які перебувають на безперервному амбулаторному перитонеальному діалізі.
Лікування бактеріємії, що виникає у пацієнтів в результаті будь-який з наведених вище інфекцій.

Цефтазидим можна застосовувати для лікування хворих з нейтропенією та лихоманкою, що виникає в результаті бактеріальної інфекції.

Цефтазидим можна застосовувати для профілактики інфекційних ускладнень при операціях на передміхуровій залозі (трансуретральна резекція).

При призначенні цефтазидима слід враховувати його антібактерільній спектр, спрямований головним чином проти грамнегативних аеробів (див. Особливості застосування та допоміжні речовини).

Цефтазидим слід застосовувати з іншими антибактеріальними засобами, якщо очікується, що ряд мікроорганізмів, що викликали інфекцію, не потрапляють під спектр дії цефтазидиму.

Призначати препарат слід згідно з існуючими офіційними рекомендаціями за призначенням антибактеріальних засобів.
Застосування
Застосування у дорослих і дітей з масою тіла ≥40 кг

Діти. Безпека і ефективність застосування препарату Фортум шляхом постійної в / в інфузії у новонароджених і дітей у віці ≤2 місяців не встановлені.

Пацієнти похилого віку. З огляду на зниження кліренсу цефтазидиму, для хворих похилого возрас
Термін придатності
3 роки.
Умови зберігання
Флакон з сухим порошком зберігати при температурі нижче 25 °С у захищеному від світла місці. Зберігати у недоступному для дітей місці.
Несумісність
Фортум менш стабільний у розчині натрію бікарбонату для ін’єкцій, ніж в інших розчинах для внутрішньовенного введення, тому розчин натрію бікарбонату для ін’єкцій не рекомендується як розчинник.

Цефтазидим та аміноглікозиди не слід змішувати в одній інфузійній системі або шприці.

Спостерігалися випадки утворення осаду, коли до розчину цефтазидиму додавали ванкоміцин. Тому рекомендується промивати інфузійні системи та внутрішньовенні катетери між використанням цих двох препаратів.
Упаковка
Скляний флакон з бромбутиловою гумовою пробкою та алюмінієвою обкаткою, покриті кришечкою, вміщений у картонну упаковку.
Категорія відпуску
За рецептом.

Характеристики
Производитель GlaxoSmithKline Export
Страна производителя Великобритания
Напишіть свій власний відгук
Відгук для:Фортум пор. д/п раствора д/ин. и инф. 2 гр фл.